Brusel 22. Júla 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Sergei Chuzavkov)

Rezolúciu vyzývajúcu k zavedeniu sankcií voči Baltským krajinám kvôli tomu, že v nich narastajú fašistické nálady, predložia na prerokovanie Európskemu parlamentu. Iniciátorom je frakcia Európska zjednotená ľavica a Severská zelená ľavica (GUE / NGL), uvádzajú noviny Izvestija.
Ilustračné foto

Uvádza sa, že frakcia od Bruselu požaduje, aby “odsúdil udalosti propagujúce nacistickú ideológiu a v súvislosti s tým zaviedol voči pobaltským republikám ekonomické sankcie. Člen frakcie a zástupca predsedu komisie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Ruskom Jiří Maštálka oznámil Izvěstijam, že zodpovedajúce rezolúcia bude predložená Európskemu parlamentu počas tejto jesene.
“Zavedenie sankcií voči pobaltským krajinám zo strany Európskej komisie je adekvátnym opatrením. Môžu byt napríklad zbavené peňazí z európskych fondov. Brusel teraz zatvára oči pred rastom fašistických nálad v Európe. Netýka sa to len Pobaltských krajín, ale aj Ukrajiny,” povedal.
Jiří Maštálka poznamenal, že pre prijatie rezolúcie bude potrebná podpora poslancov z iných politických skupín. Ale ak nebude iniciatíva schválená, bude významným politickým gestom. “Veď tí, ktorí ju odmietli prijať, budú musieť zdôvodniť svoju pozíciu a vysvetliť, prečo nevidia v nacizme hrozbu,” dodal.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.