Brusel 7. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/News Corp-21st Century Fox)

Európska komisia dnes schválila akvizíciu britskej stanice Sky americkou spoločnosťou 21st Century Fox v hodnote 18,5 miliardy GBP (21,62 miliardy eur), ktorá v Sky medzičasom vlastní 39 %.

Na snímke logo televíznej a filmovej spoločnosti 21st Century Fox

Európska komisia uviedla, že transakcia nevyvoláva obavy z narušenia hospodárskej súťaže, keďže Fox a Sky podnikajú na rôznych trhoch a navzájom si konkurujú len v obmedzenom rozsahu. Sky podniká v Rakúsku, Nemecku, Írsku, Taliansku a v Británii.

Pôvodný pokus o akvizíciu Sky nevyšiel pre škandál s odpočúvaním, ktorý otriasol mediálnym impériom Ruperta Murdocha a viedol k likvidácii 16-ročného bulvárneho časopisu News of the World.

Podľa BBC akcionári Sky, ktorý má v Británii približne 22 miliónov zákazníkov, získajú v hotovosti 10,75 GBP za každú akciu. Akvizíciu ešte musí schváliť britský regulačný úrad Ofcom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.