Europoslanec Škripek: V hodnotových témach sa staviam na stranu Maďarska a Poľska

Bratislava/Brusel 7. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)
 
Najmä v západnej časti EÚ sa čoraz viac brojí proti vládam v Maďarsku a Poľsku kvôli údajnému podkopávaniu demokratických princípov. Tieto vlády však ako jedne z mála bránia tradičné kresťanské hodnoty, čo potvrdzujú aj ich mnohé pozmeňujúce návrhy k zásadným únijným dokumentom, v ktorých si neželajú gender či LGBT agendu, preto podľa poslanca Európskeho parlamentu (EP) Branislava Škripeka treba tieto ich aktivity podporiť

Na snímke slovenský europoslanec Branislav Škripek

Bruselský informačný portál Politico nedávno priniesol správu, že Maďarsko a Poľsko v Rade ÉU presadili, aby sa v dokumente o rovnosti, mládeži a digitalizácii neobjavili zmienky o LGBTI a genderovej rovnosti.
Namiesto termínu “gender” sa použilo slovo “pohlavie” (ktorému všetci rozumieme). Tento krok vyvolal medzi predstaviteľmi iných členských štátov vlnu nevôle. Malta sa vyhráža nepodporením záverov Rady. Dokonca v spolupráci s ďalšími krajinami pripravuje dokument, v ktorom vyzýva Komisiu k vytvoreniu Stratégie LGBTI,” ozrejmil Škripek.
Dodáva, že medzi signatármi tohto kontroverzného dokumentu sa nachádza aj Slovenská republika.
Občania Slovenska, naozaj chcete, aby naši zástupcovia v Rade Európskej únie podporovali vznik takéhoto dokumentu? Chceme sa v hodnotových témach postaviť voči Poľsku a Maďarsku? Ja určite nie!” Vyhlásil v statuse na Facebooku poslanec EP Škripek.
 

 
 
Príspevok Europoslanec Škripek: V hodnotových témach sa staviam na stranu Maďarska a Poľska zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)