Atény 14. marca 2019 (HSP/NahNews/Foto:Pixabay)
 

Čoraz viac európskych politikov začína so znepokojením vnímať americké kroky na medzinárodnej politickej scéne. Dnešné USA úspešne demonštrujú svoju arogantnosť v medzinárodných vzťahoch a americkí jastrabi ohrozujú svojou rétorikou a porušovaním medzinárodného práva celú ľudskú civilizáciu. Portáp NahNews informuje o znepokojeniach gréckej strany Siriza, ktorá momentálne hrá najdôležitejšiu úlohu v politickom dianí v Grécku

Ilustračné foto

Panos Trigazis zo Sirizy tvrdí, že vďaka Američanom sa vracia Studená vojna späť do Európy. Američania potrebujú Európu k tomu, aby tu mohli rozvinúť svoje rakety a dúfajú, že v prípade vojenského konfliktu tak Európa zhltne časť ruského jadrového potenciálu namiesto USA. Podľa tohto scenára fungovali aj v období rokov 1945 – 1989.
USA za posledných 20 rokov zasadilo svetovému mieru niekoľko ťažkých rán. Nedodržiavajú medzinárodné zákony, bez vypovedania vojny bombardujú suverénne krajiny, organizujú štátne prevraty (farebné revolúcie), vraždia civilistov (Sýria, Irak, Juhoslávia, Afganistan) a teraz chcú ohroziť celú Európu. Ich jadrový dáždnik pre Európu bude v konečnom dôsledku znamenať, že ruské rakety sa zacielia na všetky krajiny, ktorých politické elity umožnia na vlastnom území rozmiestniť americké rakety stredného a krátkeho doletu.

Podľa Panosa Trigazisa súčasné americké elity a najmä Tramp robia všetko preto, aby sa svet stal nestabilným miestom. “Obama podpísal dohodu s Iránom, my to nechceme, tak to anulujeme. Obama začal rozvíjať vzťahy s Kubou, nám sa to nepáči, chceme predĺžiť embargo. Nevyhovuje nám režim vo Venezuele, uskutočníme tam štátny prevrat. Takáto je dnes situácia, Američania sa správajú nekontrolovateľne a my sme s tým znepokojení.”
Zdá sa, že USA sa nevedia zmierniť s tým, že ich hviezdna doba a obdobie jednopolárneho sveta sa nenávratne skončili. Najviac amerických vojnových štváčov pochádza z vekovej kategórie staršej ako 70 rokov. Nevedia si zvyknúť na to, že svet sa zmenil, podobne, ako si na to nevedeli svojho času zvyknúť aj sovietske nomenklatúrne kádre, ktoré mali rovnaký problém a takisto vnímali svet v pokrivenom zrkadle svojich predstáv. Krátko pred zánikom ZSSR najviac sovietskych vojnových štváčov takisto patrilo do vekovej kategórie staršej ako 70 rokov.
Panos Trigazis sa pozastavil neveriacky aj nad tým, že sa objavili hlasy, ktoré doporučujú Trumpa na Nobelovú cenu za mier. “Ak Trump získa Nobelovu cenu za mier, väčšie poníženie toto prestížne ocenenie už nemôže utrpieť.”
 

Príspevok Európa sa obáva amerického jadrového dáždnika zobrazený najskôr Hlavné správy.