Brusel 29. marca 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Európska únia má “vážne podozrenia” o dominancii internetového gigantu Google a nevylučuje, že by sa pokúsila ho rozbiť

Schéma Google Alphabet

Dánska eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová pre denník The Telegraph povedala, že rozdelenie internetového gigantu na menšie spoločnosti musí byť otvorenou otázkou, ktorú je dôležité zaradiť do agendy.
V júni minulého roka už Vestagerová udelila spoločnosti Google rekordnú pokutu vo výške 2,1 miliardy libier (cca 2,4 miliardy eur) za vlastné nelegálne zvýhodňovanie istých predajných služieb vo výsledkoch vyhľadávania. Teraz Google čelí novým pravidlám EÚ o svojich obchodných postupoch voči menším spoločnostiam, ktoré využívajú jeho služby.
Vestagerová uviedla, že v budúcnosti vyvstane pravdepodobne viac prípadov proti spoločnosti Google v rámci stanovovania podmienok konkurenčného prostredia, keďže má 91,5% podielu na trhu s vyhľadávacími strojmi v Európe.
Európska komisia pripravuje nové nariadenia zamerané na reguláciu webových stránok elektronického obchodu, obchodov s aplikáciami a vyhľadávacích nástrojov, aby boli transparentnejšie v tom, ako hodnotia výsledky vyhľadávania a prečo odpisujú niektoré služby.
 
Príspevok Eurokomisárka Vestagerová: Google by sa mal rozdeliť zobrazený najskôr Hlavné správy.