Brusel 30. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Európska komisia (EK) predložila dnes návrh rozpočtu pre Európsky zbor solidarity na nasledujúce tri roky a navrhla preň osobitný právny rámec
EK sa v súčasnosti usiluje o konsolidáciu tejto novej iniciatívy, ktorá poskytuje mladým ľuďom príležitosť vykonávať dobrovoľnícku prácu a stáže alebo pracovať na rôznych projektoch.
Ilustračné foto

Počas prvej fázy (od decembra 2016), bolo mobilizovaných osem rôznych programov, keď sa na dobrovoľnícku prácu, stáže alebo ponúknuté pracovné miesta prihlásilo vyše 30.000 mladých ľudí.
Exekutíva EÚ navrhuje dať Európskemu zboru solidarity jednotný právny základ, vlastný mechanizmus financovania a rozšíriť spektrum jeho činností.
Komisia chce pre túto iniciatívu na obdobie rokov 2018 až 2020 vyčleniť 341,5 miliónov eur. Tým sa do konca roka 2020 umožní účasť na aktivitách zboru až pre 100.000 mladých Európanov.
Projekty pre Európsky zbor solidarity môže navrhnúť akýkoľvek verejný alebo súkromný subjekt, ktorý dodrží prísne požiadavky na kvalitu. Vykonávaním Európskeho zboru solidarity bude poverená Európska komisia, národné agentúry zodpovedné za program Erasmus+ a Výkonná agentúra pre vzdelávanie, audiovizuálny sektor a kultúru (EACEA).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.