EÚ pridala na svoj sankčný zoznam guvernéra Sevastopola vymenovaného Putinom

EÚ pridala na svoj sankčný zoznam guvernéra Sevastopola vymenovaného Putinom

Brusel 21. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: Krymský most)

Ministri členských štátov EÚ (Rada) v utorok v Bruseli rozhodli o tom, že na zoznam osôb sankcionovaných kvôli ohrozeniu územnej celistvosti, suverenity a nezávislosti Ukrajiny pribudne guvernér Sevastopola Dmitrij Ovsiannikov
Krymský most

Reštriktívne opatrenia Bruselu majú podobu zmrazenia aktív na území Únie a zákazu vycestovania do členských krajín EÚ. Ovsiannikov bol na zoznam zaradený až po oficiálnom zverejnení jeho mena v Úradnom vestníku EÚ (21. novembra).
Agentúra AP pripomína, že Ovsiannikov bol za guvernéra Sevastopola – ktorý je sídlom ruskej čiernomorskej flotily – vymenovaný v roku 2016 ruským prezidentom Vladimírom Putinom. Podľa stanoviska EÚ sa usiluje o “hlbšie začlenenie nelegálne pripojeného Krymského polostrova do Ruskej federácie.”
Sankčný zoznam, na ktorom sa nachádza už 150 osôb a 38 právnických subjektov, bol naposledy predĺžený 14 septembra tohto roku o ďalších šesť mesiacov – do 15. marca 2018.
Ďalšie sankcie EÚ prijaté v súvislosti s krízou na Ukrajine zahŕňajú ekonomické sankcie zamerané na konkrétne sektory ruského hospodárstva (platné do 31. januára 2018) a reštriktívne opatrenia obmedzené na územie Krymu a Sevastopola (platné do 23. júna 2018).

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)