EÚ poskytne Fínsku milióny eur na integráciu migrantov na trh práce

EÚ poskytne Fínsku milióny eur na integráciu migrantov na trh práce

Brusel 2. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jesus Moron)

Na začlenenie migrantov na trh práce poskytne Európska únia Fínsku desať miliónov eur. Informovala o tom dnes Európska komisia (EK).
Peniaze z Európskeho fondu pre strategické investície (EFSI) dostane fínsky investičný fond Epiqus. Vynaloží ich na integráciu 2500 až 3700 migrantov na fínsky trhu práce. Migranti získajú prístup k školeniam a pomoc pri získavaní zamestnania.
Ilustračné foto

“Investičný plán pre Európu a EFSI sú inovatívnymi nástrojmi na rozbehnutie investícií v Európe. Dnešná dohoda je dôkazom rastúcej úlohy EFSI v podporovaní spoločensky zameraných projektov, v tomto prípade na integráciu a zamestnanosť migrantov. Je to prvý projekt svojho druhu v Európe a budeme pozorne sledovať, ako sa osvedčí, pretože by mohol byť modelovým príkladom,” uviedol podpredseda EK pre zamestnanosť, rast a investície Jyrki Katainen.
Uvedená finančná podpora je súčasťou projektu Investičný plán pre Európu, ktorý má za cieľ prostredníctvom finančnej pomoci konkrétnych projektov pritiahnuť ďalšie investície súkromného sektora.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)