EÚ: Diplomati vyjadrujú optimizmus ohľadom 2. fázy rokovaní o brexite

Brusel 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Virginia Mayo)

Európski diplomati na utorňajšom zasadnutí Rady EÚ pre všeobecné záležitosti v Bruseli vyjadrili optimizmus v súvislosti s možným prechodom do druhej fázy rokovaní o brexite.
Ilustračné foto

Príslušné rozhodnutie by mali prijať premiéri a prezidenti členských krajín na tohtotýždňovom summite EÚ v Bruseli (14-15.12).
V druhý deň summitu budú musieť lídri 27 členských krajín (bez účasti Británie) rozhodnúť, či Londýn dosiahol “dostatočný pokrok” v troch kľúčových oblastiach, ktoré boli súčasťou prvej fázy rokovaní o brexite.
“Verím, že budeme schopní dosiahnuť bod, keď sa lídri EÚ rozhodnú pre prechod do druhej fázy rokovaní,” uviedol podľa tlačovej agentúry DPA estónsky minister zahraničných vecí Sven Mikser, ktorý predsedal poslednej Rade ministrov pre všeobecné záležitosti počas estónskeho predsedníctva v Rade EÚ.
Úlohou rokovaní ministrov zahraničných vecí bolo – okrem iného – pripraviť body, ktoré sa budú prerokúvať počas summitu EÚ.
Optimizmus ohľadom spustenia druhej fázy rokovaní o brexite vyjadril aj nemecký minister pre európske záležitosti Michael Roth. Podľa neho by sa však rokovania o budúcich obchodných vzťahoch medzi oboma stranami mali začať až po summite EÚ v marci 2018.
Slovensko na zasadnutí Rady ministrov zastupuje štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)