Odesa/Bratislava 12. júna 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Gyorgy Varga)
 
Cieľom zavedenia bezvízového styku bolo zabezpečenie Západu lacnou pracovnou silou, čo pripomína prax odvlečenia otrokov zo ZSSR do nacistickej Tretej ríše, napísal na svojej stránke v sociálnej sieti bývalý kandidát na primátora Odesy Viačeslav Azarov.

Ilustračné foto

„Pri prvom výročí bezvízového styku možno tvrdiť, že jeho hlavným cieľom bol export lacnej pracovnej sily. Pretože prípady popíjania kávy vo Viedenskej opere možno spočítať na prstoch rúk, zato všetky plantáže a polia strednej Európy sú husto obsadené Ukrajincami. Celkovo povedané, Porošenko zopakoval hitlerovskú prax odvlečenia občanov ZSSR na nútené práce do Reichu. Akurát že bola zvolená mäkká vonkajšia forma a moderná technológia: Ukrajincom v ich vlasti vytvorili také neznesiteľné podmienky, že útek do otroctva sa považuje za blaho,“ zdôraznil Viačeslav Azarov.
Reči o tom, ako budú Ukrajinci v rôznych mestách strednej a západnej Európy po zrušení vízovej povinnosti navštevovať operu a popíjať v rôznych podnikoch kávičku, viedol Petro Vaľcman-Porošenko vlani v pohraničnej zóne medzi slovenským Vyšným Nemeckým a Užhorodom. Partnera v pohraničnej zóne mu v tej chvíli robil Andrej Kiska, ktorý si ešte osobne pamätá, ako to bolo, keď hrdlačil „vtedy na Západe“.
Dnes tento údel vďaka politike agentov Západu znášajú nielen mnohí Ukrajinci, ale aj mnohí Slováci a ďalší obyvatelia z krajín strednej a východnej Európy. Ostáva čakať, kedy väčšina okupovaných Slovanov pochopí, že agentmi Západu sú nielen mnohí politici, ale aj mnohé médiá a prestanú voliť politikov, ktorých im tieto médiá odporúčajú ako dobrých, lepších a najlepších anjelov, zatiaľ čo odporcov koloniálneho systému systematicky označujú tými najčiernejšími nálepkami.
Vladimír Mohorita
 
Príspevok EÚ ako hitlerovská Tretia ríša? Cieľom bezvízového styku dodávka otrokov na Západ? zobrazený najskôr Hlavné správy.