Brusel 25. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Kamil Zihniogl)

EÚ spolu s nadáciou Billa a Melindy Gatesových poskytnú ďalších 100 miliónov eur ako investičnú pomoc pre Afriku. Oznámila to vo štvrtok Európska komisia.
Na snímke filantrop a spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gate a jeho manželka Melinda

Nadácia manželov Gatesových v tejto súvislosti potvrdila svoje rozhodnutie prispieť k realizácii plánu externých investícií EÚ sumou 50 miliónov dolárov (40,9 milióna eur) na financovanie investičných opatrení a sumou 12,5 milióna dolárov (10,2 milióna eur) na technickú pomoc.
Príspevky sa poskytnú prostredníctvom rámca EÚ na zlepšenie stavu udržateľných investícií v Afrike zameraného na investičné projekty v odvetví zdravotníctva.
Účelom spoločného príspevku je prilákať ďalšie súkromné investície potrebné na dosiahnutie cieľov udržateľného rozvoja a zvýšiť počet úspešných projektov. Európska komisia sa rozhodla navýšiť tento príspevok o ďalších 50 miliónov eur.
Nové partnerstvo nasleduje po prvej spoločnej iniciatíve, ktorá bola ohlásená v decembri 2017 na summite “Jedna planéta” v Paríži. V rámci tejto iniciatívy poskytne EK 270 miliónov eur a nadácia manželov Gatesových takmer 245 milióna eur na financovanie poľnohospodárskeho výskumu, ktorý má pomôcť najchudobnejším poľnohospodárom na svete čeliť stále zložitejším podmienkam spôsobeným zmenou klímy. Do tohto programu sa zapoja aj Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Španielsko a ďalšie členské štáty EÚ.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.