Bratislava 18. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Súťaž na výstavbu ďalšieho úseku diaľnice D3 na Kysuciach by sa mala spustiť v prvom polroku budúceho roka. Konkrétne by malo ísť o privádzač k úseku Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto

Na snímke minister dopravy a výstavby Árpád Érsek

Avizoval to minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) v Národnej rade (NR) SR v rámci pravidelnej štvrtkovej Hodiny otázok. Reagoval tak na otázku opozičného poslanca OĽaNO Jána Marosza.
“Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vyhlásila v marci tohto roku súťaž na projektovú prípravu úseku D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto – privádzač,” priblížil Érsek. Diaľničiari podľa jeho slov oddelili túto stavbu od úseku Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto, aby urýchlili prípravu a výstavbu na diaľnici D3.
“Rovnako bola v septembri vyhlásená súťaž na projektovú prípravu úseku diaľnice D3 Kysucké Nové Mesto – Oščadnica a v najbližších dňoch vyhlásime aj súťaž na projektové práce na úseku D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto,” vymenoval šéf rezortu dopravy.
Príprava týchto projektov prebieha podľa jeho slov tak, aby splnili podmienky na financovanie z eurofondov z nového operačného programu určeného na roky 2021 – 2027, respektíve zo zdrojov Európskej investičnej banky.
“Vypísanie verejného obstarávania na zhotoviteľa stavebných prác týchto troch úsekov predpokladáme v roku 2019 až 2021 po ukončení prípravy a zabezpečení finančného krytia,” dodal Érsek.
 
Príspevok Érsek: Súťaž na výstavbu ďalšieho úseku D3 sa vyhlási v I. polroku 2019 zobrazený najskôr Hlavné správy.