Rím 19. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Claude Paris)

Talianska tenistka Sara Erraniová je v roku 2017 pripravená pomôcť fedcupovému tímu k návratu do svetovej skupiny

Pred duelom 1. kola II. svetovej skupiny proti Slovensku (11. – 12. februára na antuke vo Forli) upozornila, že tím Mateja Liptáka nie je iba o Dominike Cibulkovej.

Na snímke Talianka Sara ErraniováNa snímke Talianka Sara Erraniová

“Ak chceme uspieť, budeme potrebovať pomoc tifosi. Slovenky budú veľmi tvrdý oriešok. Okrem Cibulkovej majú ešte ďalšie dve hráčky v prvej svetovej stovke rebríčka WTA – Kristínu Kučovú a Janu Čepelovú. Netreba zabúdať ani na Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá bola vlani ešte na 28. mieste na svete a zdolala ma vo finále antukového turnaja v Bukurešti,” povedala Erraniová v rozhovore pre oficiálnu webovú stránku Talianskej tenisovej federácie.

V hale PalaGalassi zažije premiéru na talianskej fedcupovej lavičke Tathiana Garbinová, ktorá vystriedala pri kormidle dlhoročného úspešného kapitána Corrada Barazzuttiho. “Tathiana bola tá správna voľba na post kapitánky. Má u hráčok rešpekt, je temperamentná a odhodlaná.

Pre Taliansko je veľmi dôležité, aby novú fedcupovú éru odštartovalo víťazstvom a v apríli mohlo v baráži bojovať o návrat medzi elitnú osmičku. Verím, že s pomocou fanúšikov sa nám vo Forli proti Slovensku podarí to, čo v roku 2013 v neďalekom Rimini v dueli s USA,” dodala aktuálna svetová 49-ka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.