Herecká dvojica Jamie Dornan a Dakota Johnson pózovali novinárom a fanúšikom spoločne.

Herecká dvojica Jamie Dornan a Dakota Johnson pózovali novinárom a fanúšikom spoločne. Autor: Reuters, DANNY MOLOSHOK

Na čiernom koberci, ktorý podčiarkoval aj názov filmového titulu – Päťdesiat odtieňov temnoty, sa vystriedali takmer všetky herecké hviezdy, ktoré sa v snímke objavia. Samozrejme, najväčšia pozornosť patrila ústrednej dvojici hereckých predstaviteľov – Dakote Johnsonovej a Jamiemu Dornanovi.

Filmový fešák pred pár dňami prekvapil fanúšičky, keď si nechal oholiť hlavu, no v Los Angeles sa aj tak kvôli nemu výskalo, skandovalo a kričalo. Dvadsaťsedemročná Dakota Johnson sa tiež nedala prehliadnuť – obliekla si totiž na seba model odvážnych šiat Valentino – minimalistickej kreácie, ktorá na tenučkých ramienkach padala pozdĺž trupu a rozširovala sa do áčkového strihu. Hlboký dekolt odhaľoval obliny poprsia.

Speváčka a herečka Rita Ora dorazila v šatách Giambattista Valli Couture.

Speváčka a herečka Rita Ora dorazila v šatách Giambattista Valli Couture. Autor: Reuters, DANNY MOLOSHOK

Samozrejme, Johnson nebola jedinou dámou, na ktorú sa sústredila pozornosť fotografov. Na čiernom koberci sa totiž objavila aj speváčka Rita Ora, ktorá si zahrala sestru Christiana Greya. Prišla v kreácii Giambattista Valli Couture.

Speváčka Halsey, ktorá naspievala jednu zo skladieb sprevádzajúcich film, prekvapila hlbokým výstrihom a herečka Kim Basinger zase elegantnou voľbou čiernej večernej toalety.

Do slovenských kín príde film budúci štvrtok – teda 10. februára.