Erik Tomáš: Je potrebné urobiť všetko pre to, aby Žitňanská zostala vo vláde

Bratislava 2. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Andrej Galica)

Je potrebné urobiť všetko pre to, aby ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) zostala vo vláde. Vyhlásil to Erik Tomáš zo Smeru-SD na margo sobotňajšieho rozhodnutia koaličnej strany Most-Híd nepodporiť štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú (nom. Smeru-SD) v nominácii do Súdnej rady SR. Tomáš považuje Žitňanskú za dobrú ministerku, preto verí, že dôjde k dohode
Na snímke poslanec Erik Tomáš (Smer-SD)

Ministerka spravodlivosti a podpredsedníčka Mosta-Híd Lucia Žitňanská odmieta nomináciu Jankovskej. Trvá totiž na tom, že v Súdnej rade SR nemajú sedieť politici ani sudcovia. Jankovská je sudkyňa a v parlamentných voľbách kandidovala za Smer-SD. “V pani Jankovskej sa sklbuje politik so sudcom v jednej osobe. Myslím si preto, že táto nominácia nezodpovedá tomu, čo je napísané v koaličnej zmluve a programovom vyhlásení vlády,” vysvetlila v sobotu ministerka s tým, že dohody by sa mali dodržiavať.
Strana Most-Híd po sobotňajšej Republikovej rade v Šamoríne uviedla, že podporuje svoju podpredsedníčku Žitňanskú v jej nesúhlasnom stanovisku k nominácii Jankovskej. Ak by sa ostatní členovia koalície spojili s opozíciou pri presadzovaní Jankovskej, Most-Híd to bude považovať za zásadné porušenie koaličnej zmluvy.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.