Tampa Bay 24. septembra (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
“Zatiaľ mám dobrý kemp. Snažím sa ukázať svoju hru, meno a prebojovať sa do tímu. Pracujem tvrdo v každom zápase,“ povedal Černák na webe slovaknhl.sk

Na snímke hokejista Erik Černák

Slovenský hokejista Erik Černák podáva dobré výkony v prípravnom kempe tímu Tampa Bay Lightning pred novou sezónou NHL. Dvadsaťjedenročný rodák z Košíc odohral v troch prípravných zápasoch priemerne takmer 20 minút a prezentoval sa tvrdou hrou s veľkým počtom bodyčekov. Jeho cieľom je získať dôveru trénerov a vybojovať si miesto v prvom tíme jedného z ašpirantov na Stanleyho pohár. “Zatiaľ mám dobrý kemp. Snažím sa ukázať svoju hru, meno a prebojovať sa do tímu. Stať sa môže všeličo, preto pracujem tvrdo v každom zápase,“ povedal Černák na webe slovaknhl.sk.
Po svojej prvej sezóne v profesionálnej AHL sa snažil využiť leto na zlepšenie fyzickej stánky. Okrem sily zapracoval aj na korčuľovaní, čo sa pozitívne odráža v kempe. “Celé leto som tvrdo drel, preto sa teraz cítim silnejší. Moje korčuľovanie sa zlepšilo, pretože som na ňom v lete zapracoval. Myslím si, že som v lete odviedol dobrú prácu a teraz to tu všetko môžem ukázať,“ skonštatoval Černák.
V uplynulej sezóne podával dobré výkony v drese Syracuse Crunch, dominoval na nedávnom Turnaji nádejí a chválu na svoju adresu si vyslúžil aj v hlavnom kempe Tampy. “Je ťažké vybojovať si miesto v NHL, ale zatiaľ sa mi celkom darí. Uvidíme, čo sa stane, Tampa má veľmi dobrú obranu. Ja sa snažím v každom tréningu ukázať pred trénermi,“ dodal Černák pre slovaknhl.sk.
 
Príspevok Erik Černák popracoval v lete na fyzickej stránke a zlepšil korčuľovanie zobrazený najskôr Hlavné správy.