Istanbul 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Presidential Press Service)

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsúdil dnes najväčšie nemecké politické strany a vyzval voličov tureckého pôvodu žijúcich v Nemecku, aby za ne v nadchádzajúcich parlamentných voľbách nehlasovali. Informovala o tom agentúra AP.
Na snímke Recep Tayyip Erdogan

Erdogan na tlačovej konferencii v Istanbule povedal, že stúpajúce napätie medzi oboma krajinami je dôsledkom vnútorných konfliktov medzi nemeckými politickými stranami, pričom kresťanských demokratov kancelárky Angely Merkelovej, sociálnych demokratov Martina Schulza a zelených označil za “nepriateľov Turecka”.
“Vyzývam všetkých svojich krajanov v Nemecku, aby neurobili tú chybu, že ich budú voliť,” povedal Erdogan. Zároveň svojich krajanov vyzval, aby v Nemecku hlasovali za strany, ktoré nevystupujú proti Turecku.
Vzťahy medzi oboma krajinami sa prudko zhoršili po tom, čo Turecko obvinilo Nemecko, že poskytuje útočisko údajným teroristom. Nemecko zasa protestuje proti zadržaniu niekoľkých svojich občanov, ku ktorému došlo po vlaňajšom pokuse o štátny prevrat v Turecku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.