Damask 24. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Hassene Dridi)
 
Najväčšia hrozba pre budúcnosť Sýrie pochádza z územia, ktoré sa nachádza pod kontrolou síl sebaobrany sýrskych Kurdov. Oznámil to turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan a tieto regióny označil za teroristický močiar, ktorý sa za podpory amerických spojencov Ankary rozširuje

Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Ankara opakovane obvinila Washington z toho, že dodáva zbrane sebaobranným silám sýrskych Kurdov, ktoré Turecko považuje za teroristickú organizáciu spojenú so Stranou kurdských pracujúcich, ktorá bola v krajine zakázaná.
“V súčasnej dobe je najväčším problémom budúcnosti Sýrie teroristický močiar, ktorý sa pod záštitou niektorých našich spojencov rozširuje smerom na východ od Eufratu,” vyhlásil Erdogan na tlačovej konferencii pred svojím odletom do New Yorku. Tam sa má zúčastniť zasadnutia Valného zhromaždenia OSN.
Podľa neho žiadna krajina netrpela od občianskej vojny v Sýrii viac než Turecko. Uviedol, že vo svojom prejave na Valnom zhromaždení OSN bude hovoriť o humanitárnych krízach v rôznych oblastiach sveta a vyzve ostatných k hľadanie spôsobov, ako tieto problémy odstrániť.
Erdoğan tiež okomentoval možnosť stretnúť sa počas svojej návštevy s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. “Ak americká strana príde s takouto ponukou, budeme ju zvažovať. K dnešnému dňu však nebola predložená žiadna taká iniciatíva, “povedal Erdogan.
 
Príspevok Erdoğan uviedol, čo je hlavnou hrozbou pre budúcnosť Sýrie zobrazený najskôr Hlavné správy.