Ankara 25. januára 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan poradil Washingtonu, aby v prvom rade obmedzil termíny svojho pobytu v Iraku a v Afganistane a nestaral sa o to, čo robí Turecko.
Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Tureckí vojaci odídu zo Sýrie keď budú dosiahnuté vytýčené ciele, vyhlásil prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan v odpovedi na vyhlásenie štátneho departmentu USA, ktorý vyzval Ankaru ohraničiť operáciu „Olivová ratolesť“ v rozsahu i termínoch.
„USA nám hovoria, aby termíny boli ohraničené. Ja sa pýtam: a v Afganistane, v Iraku sa vaše termíny skončili? Veď sa tam stále nachádzate. Matematicky to nijako nevychádza. Len čo sa tam naša práca skončí, keď budú dosiahnuté ciele – operácia sa zavŕši a my odídeme,“ vyhlásil Recep Tayyip Erdogan.
Ďalej zdôraznil, že operácia sa neuskutočňuje na obsadenie cudzích území, ani nie proti Kurdom, ale na to aby bolo odvrátené vytvorenie teroristického koridoru. Prezident Recep Tayyip Erdogan dúfa, že úspech operácie zabezpečí stabilitu a bezpečnosť na južných hraniciach štátu, píše RIA Novosti.
Podľa kp.ru, srspol.sk

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.