Istanbul 23. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Presidential Press Service)
 
Prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan dúfa, že jeho nastávajúca oficiálna návšteva Nemecka urobí definitívne koniec napätiu medzi oboma krajinami.

Na snímke Recep Tayyip Erdogan

Prioritami jeho návštevy budú zlepšenie vzťahov medzi tureckou a nemeckou vládou, hospodárska spolupráca, snaha Turecka stať sa členom Európskej únie a boj proti terorizmu, povedal Erdogan novinárom v nedeľu pri odlete do New Yorku na Valné zhromaždenie OSN. Píše o tom agentúra DPA.
Erdogan pricestuje do Berlína vo štvrtok na pozvanie nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Dvakrát sa stretne so spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou a potom odcestuje do Kolína nad Rýnom, kde sa zúčastní ceremónie otvárania mešity.
Nemecko a Turecko sa už celé mesiace snažia o normalizáciu svojich vzťahov, ktoré sú zaťažené väznením nemeckých občanov v Turecku i obavami Berlína o stav dodržiavania ľudských práv v maloázijskej krajine.
Očakáva sa, že ako v Berlíne, tak aj v Kolíne sa budú proti Erdoganovi konať masové protesty.
 
Príspevok Erdogan tvrdí, že do Nemecka ide s cieľom kompletne vylepšiť bilaterálne vzťahy zobrazený najskôr Hlavné správy.