Ankara 24. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Presidential Press Service)
 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan informoval o telefónnom rozhovore, ktorý sa uskutočnil v nedeľu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom, počas ktorého sa dohodli o tesnej koordinácii v otázkach Sýrie

Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Trump skôr vyhlásil, že v nedeľu “dlho a produktívne” hovoril telefonicky s tureckým prezidentom Recep Tayyip Erdogan o Sýrii a obchode.
“Dnes sme s americkým prezidentom Donaldom Trumpom vykonali veľmi produktívny telefonický rozhovor, v ktorom sme sa zhodli na názoroch vo veci našej koordinácie v rôznych smeroch, od vzájomných obchodných vzťahov až po situáciu v Sýrii. Dúfam, že tieto dohody prinesú pozitíva pre našu krajinu a celý región,” napísal Erdogan na svojom Twitterovom účte.
Ako informoval žurnalistov zdroj z administratívy tureckého prezidenta, Erdogan počas rozhovoru s Trumpom vyjadril spokojnosť s poslednými krokmi Washingtonu a pripravenosť Turecka akokoľvek pomôcť USA v procese odvodu vojsk zo Sýrie, aby bolo možné vyhnúť sa “mocenskému vákuu” v regióne počas tejto doby.
Trump sa v stredu vyjadril v tom zmysle, že USA zvíťazili nad Islamskou republikou v Sýrii. Boj s ISIL označil za jedinú príčinu prítomnosti amerických vojakov v Sýrii.
 
Príspevok Erdogan sa vyjadril k telefonickému rozhovoru s Trumpom zobrazený najskôr Hlavné správy.