Ankara 26. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hassene Dridi)
 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v piatok oznámil, že do Istanbulu príde v nedeľu hlavný saudskoarabský prokurátor, ktorý sa stretne s tureckým prokurátorom vo veci vyšetrovania vraždy saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího. Informovala o tom agentúra AP

Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Erdogan povedal, že páchateľ vraždy je už Saudskej Arábii známy a je medzi 18 osobami, ktorých zatkli saudskoarabské úrady. Turecký líder súčasne požiadal kráľovstvo o vydanie týchto zadržaných Turecku, aby boli súdení k krajine, kde k vražde došlo.
Turecko má podľa jeho slov ďalšie “informácie a dôkazy” o Chášukdžího vražde na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a tieto informácie časom aj zverejní.
Turecko už má výpovede 38 zamestnancov na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a ďalších päť zamestnancov má byť ešte vypočutých, informuje turecká štátna agentúra Anadolu.
Saudská Arábia je vystavená narastajúcemu tlaku zo strany medzinárodného spoločenstva, ktoré od nej žiada jasné vyjadrenia ohľadom Chášukdžího smrti. Kritik saudskoarabského korunného princa a prispievateľ denníka Washington Post zmizol 2. októbra, keď vošiel do priestorov saudskoarabského konzulátu v tureckom Istanbule.
Kráľovstvo pôvodne tvrdilo, že novinár konzulát v Istanbule opustil. Saudskoarabská prokuratúra však vo štvrtok priznala, že bol zámerne zavraždený.
 
Príspevok Erdogan: Do Turecka príde v nedeľu hlavný saudskoarabský prokurátor zobrazený najskôr Hlavné správy.