O American Gods, teda televíznej adaptácii rovnomenného a zároveň aj oceňovaného fantasy románu, za ktorým stojí známy anglický spisovateľ Neil Gaiman, sme toho oproti iným očakávaným seriálom napísali naozaj málo. Niet sa ale veľmi čomu čudovať, informácií bolo totiž ako šafranu. To sa však aspoň čiastočne mení, pretože americká stanica Starz konečne zverejnila oficiálny dátum premiéry debutovej série. Prvej z ôsmych naplánovaných epizód sa teda dočkáme už 30. apríla 2017.

 

Čo sa príbehu American Gods týka, ten nás zavedie do moderného sveta plného rôznych božstiev, existujúcich vo fyzickej podobe medzi nami a prežívajúcich skrz ľudskú vieru v ne. Spoločne s postavou menom Shadow Moon (Ricky Whittle – seriál The 100) sa tak vydáme na cestu naprieč Severnou Amerikou, aby sme zhromaždili čo najviac starých bohov v snahe pripraviť sa na epickú bitku proti bohom novým.

 

Showrunnermi a scenáristami sú Bryan Fuller (seriál Hannibal) a Michael Green (Alien: Covenant, Blade Runner 2049, seriál Kings), ktorým vypomáhal aj samotný Gaiman. Okrem vyššie spomínaného Rickyho sa objaví napríklad aj Ian McShane, Emily Browning, Sean Harris, Yetide Badaki, Bruce Langley, Crispin Glover, Jonathan Tucker, Cloris Leachman, Peter Stormare, Chris Obi, Gillian Anderson, Mousa Kraish, Orlando Jones či Kristin Chenoweth. V závere ešte pripájame jeden starší trailer a niekoľko nových obrázkov. Dáte tomuto projektu šancu?

Zobraziť galériu 5 galeria