Košice 1. apríla 2019 (HSP/TK KBS/Foto:TASR-František Iván)
 
Košický eparcha Mons. Milan Chautur upozornil zasvätené osoby zo sekulárnych inštitútov (SI) na riziko totality relativizmu a na možnosti, ako jej vzdorovať. Ako povedal na celoslovenskom formačnom stretnutí členov sekulárnych inštitútov v sobotu v Košiciach, členovia SI práve preto, že sú ponorení do každodenného života bežných ľudí,  môžu s láskou usmerňovať tých, s ktorými pracujú a sa stretávajú

Na snímke vladyka Milan Chautur

Eparcha Chautur, ktorý je predsedom Rady pre inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života, povzbudil účastníkov k vernosti svojmu povolaniu. Vyzdvihol aktuálnosť zasväteného života vo svete pre súčasnosť a v diskusii odpovedal na otázky, ktoré sa týkali situácie v Cirkvi a spoločnosti.
Na stretnutí bolo približne šesťdesiati účastníkov z ôsmich sekulárnych inštitútov. Hlavnou témou bola apoštolská exhortácia pápeža Františka Gaudete et exultate ako inšpirácia pre sekulárne zasvätených. Tému priblížila a aktualizovala pre život zasvätených vo svete Mária Dravecká zo Spoločnosti svätej Uršule, Sekulárneho inštitútu svätej Angely Merici.
TK KBS informovala Mária Dravecká
 
Príspevok Eparcha Milan Chautur varuje pred rizikom totality relativizmu zobrazený najskôr Hlavné správy.