Emília Vášáryová bude opäť ambasádorkou dobročinného poslania Plesu v opere

Bratislava 28. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR- Jakub Kotian)

Blížiaci sa dobročinný Ples v opere dá opäť šancu zmeniť veci k lepšiemu. Tak ako po minulé roky, ani tentoraz nebude len prehliadkou krásnych rób a zábavy, ale predovšetkým v sebe bude niesť rozmer dobročinnosti. Poslanie 18. ročníka Plesu v opere podporuje aj herečka Emília Vášáryová, ktorá je ambasádorkou jeho dobročinného poslania.
Na snímke herečka Emília Vášáryová.

Charizmatická herečka sa nikdy netajila svojou ochotou pomáhať. Už od založenia Plesu v opere je stálou členkou Čestného plesového výboru a spolu s ďalšími osobnosťami spoločenského a hospodárskeho života dohliada na to, aby bola táto udalosť zárukou vysokej spoločenskej úrovne. Nestarnúca držiteľka Českého leva sa zároveň stala prvou ambasádorkou dobročinného Plesu v opere a je ňou aj tento ročník.
„Som rada, že sa Ples v opere tohto roku rozhodol pomôcť deťom so zdravotným znevýhodnením. Myslím si, že o tejto téme je už potrebné na Slovensku a v našej spoločnosti hovoriť hlasnejšie. Mnohí z nás možno ani len netušíme, čo všetko musia podstúpiť rodičia a tieto deti na svojej ceste za vzdelaním a za plnohodnotným životom. Je to každodenný boj a my im v tom musíme pomôcť,“ uviedla pre médiá herecká legenda.
Jedným z hostí, ktorí už onedlho prispejú na podporu kvalitného vzdelania a plnohodnotného života pre deti so zdravotným znevýhodnením, bude premiérovo aj tenisová legenda Dominik Hrbatý. Aj on je zástancom toho, že medzi ľuďmi by sa nemali robiť rozdiely a všetci, bez rozdielu, by mali dostať v živote rovnaké šance.
„Každé dieťa má právo na vzdelanie, či je zdravé alebo zdravotne znevýhodnené. Fyzické postihnutie nie je niečo, prečo by dieťaťu malo byť odopreté rovnocenné vzdelanie,“ hovorí športovec.
Ples v opere každoročne poukazuje na celospoločenské problémy, ktoré si zaslúžia pozornosť širokej verejnosti. Aj tento rok dostalo pozvánku na Ples v opere 300 párov osobností z oblasti medicíny, kultúry, vedy, športu, politiky a tretieho sektora, ktorí svojou účasťou prispejú na dobrú vec. Prvýkrát hostia na dobročinný účel podujatia prispeli v roku 2010. Finančné výťažky z jednotlivých plesov putujú každý rok v plnej výške na pomoc tým, ktorí ju v našej spoločnosti potrebujú.
V poradí už 18. ročník dobročinného Plesu v opere otvára dôležitú tému vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením, ktorým sú kladené prekážky pri štúdiu a osobnom rozvoji na bežných školách. Hlavným cieľom jedného z najvýznamnejších dobročinných podujatí na Slovensku je v spolupráci s mimovládnymi neziskovými organizáciami – Nadáciou pre deti Slovenska a s Koalíciou pre deti Slovensko – vytvoriť program, ktorý pomôže pripraviť školské prostredie na ich plnohodnotné vzdelávanie.
Od roku 2010 Ples v opere rozdelil už 1,5 milióna eur. Minulý 17. ročník sa do histórie zapísal s prívlastkom rekordný, pretože sa hosťom podarilo vyzbierať historicky najvyššiu sumu 239.932 eur.
Informáciu pre TASR poskytla PR manažérka Šema Satkeová.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)