Spoločnosť SpaceX na čele s miliardárom Elonom Muskom včera prepísala históriu. Do vesmíru vypustila momentálne najväčšiu raketu na svete a vďaka poctivej práci prebehol štart Falconu Heavy bez problémov, pričom cieľom celého letu bolo otestovať všetky funkcie a správanie rakety.
 
Aj keď stredová časť rakety nepristála na autonómnej lodi v Atlantickom oceáne, ale rozbila sa o morskú hladinu, dve bočné časti pristali simultánne, pričom na ďalších niekoľko hodín si pre celý svet Elon pripravil ešte jednu parádičku. Do vesmíru pomocou rakety vystrelil svoju originálnu Teslu Roadster, do ktorej posadila Starmana v skutočnej vesmírnej kombinéze, pričom nasledovalo živé vysielanie z kamier stovky až tisícky kilometrov nad zemským povrchom.
 
Starman nám ukázal, že Zem nie je plochá a potom sa vydal na cestu do hlbokého vesmíru, kde zostane možno aj milióny rokov a bude obiehať okolo Slnka. Internet musel pochopiteľne na jeden z najväčších historických míľnikov vesmírneho objavovania nejako zareagovať, a tak nechýbali vtipné komentáre a zapojil sa aj samotný Elon.

Zobraziť galériu 22 galeria