Team Sky je súčasťou WorldTour, teda najvyššej profesionálnej kategórie v cestnej cyklistike, od roku 2010. Britský denník Daily Mail informoval, že na vysokohorskom sústredení pred premiérovou sezónou testovali účinky Viagry na výkon. Nie však výkon pretekárov v súkromí, ale výkon priamo na trati.

Daily Mail informoval, že minimálne jeden jazdec dostal liek na lekársky predpis, hoci dôvody nie sú známe. O tom, že modrá tabletka pomohla v nejednej spálni, asi netreba veľa hovoriť. Podľa viacerých expertov však pomáha aj pri športovom výkone. Prostriedok proti erektilnej dysfunkcii napriek všetkému nie je na zozname zakázaných látok Svetovej antidopingovej agentúry.

O Viagre prehovoril aj Victor Conte. Je to bývalý riaditeľ neslávne známej firmy BALCO, ktorá dodávala zakázané prostriedky šprintérom Marion Jonesovej a Dwainovi Chambersovi. „Nazývali sme to vitamín V. Jednoznačne to malo priaznivý efekt na ich výkon. Uvoľní to steny kardio-vaskulárneho systému a uľahčí prietok krvi,“ vysvetľoval.

Pre laickú verejnosť to vykreslil na príklade: „Keď máte záhradnú hadicu a zrazu jej zväčšíte priemer, môže ňou pretiecť viac vody. Presne to sa po užití lieku deje s krvou, ktorá okysličuje vaše telo.“

Vzťah medzi tabletkou na potenciu a športovcami bol na pretrase už v minulosti. V anglickej futbalovej reprezentácii vraj zvažovali, že Steven Gerrard a spol. ju využijú počas MS v Juhoafrickej republike v roku 2010. Hovorca Futbalovej asociácie to potom verejne dementoval.

Zverenci Fabia Capella napokon veľa futbalového vzrušenia nepriniesli. Anglicko postúpilo rovnako ako Slovensko z druhého miesta v skupine a následne vypadlo už v osemfinále. Nemci sa s nimi nemaznali a zdolali ich 4:1.