Bratislava 5. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Elena Červeňáková z Košíc a Natália Milanová, rodená Galisová z Bratislavy nastúpia ako náhradníčky na zaniknuté mandáty poslancov Národnej rady (NR) SR Eriky Jurinovej a Jozefa Viskupiča za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).
Na snímke líder hnutia OĽaNO Igor Matovič

Stane sa tak podľa poradia uvedeného v zápisnici Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán o výsledku volieb do NR SR z 5. marca 2016. TASR o tom informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR.
“Predsedovi NR SR bolo doručené dňa 5. januára 2018 vyhlásenie Eriky Jurinovej o tom, že sa vzdáva mandátu poslankyne NR SR v súvislosti s jej zvolením za predsedníčku Žilinského samosprávneho kraja, a zároveň aj vyhlásenie Jozefa Viskupiča o tom, že sa vzdáva mandátu poslanca NR SR v súvislosti s jeho zvolením za predsedu Trnavského samosprávneho kraja,” uviedol komunikačný odbor parlamentu.
Ako ďalej informoval, v súlade s Ústavou SR mandát poslanca NR SR zaniká dňom doručenia písomného rozhodnutia o vzdaní sa mandátu poslanca predsedovi NR SR, teda mandát poslancov Eriky Jurinovej a Jozefa Viskupiča zaniká 5. januárom 2018.
Zároveň podľa príslušných ustanovení zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva predseda NR SR vyhlasuje nastúpenie náhradníka do 15 dní po dni, v ktorom sa mandát uprázdnil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.