Nitra 23. októbra 2019 (HSP/Foto: Roman Oravec)

Úvod Plesu seniorov, ktorý začal krátko po šiestej, patril oficiálnym častiam. Najskôr nitriansky primátor Marek Hattas poďakoval seniorom za všetko čo pre krajinu a mesto spravili a poprial im veľa elánu a energie

„Teraz je na nás, aby sme vám to vrátili. A som rád, že som tu s vami a teším sa, že budem mať takúto príjemnú spoločnosť,“ dodal primátor. Pridal sa aj predseda miestnej organizácie č. 1 Anton Chudík, ktorý poďakoval nitrianskej radnici nielen za finančnú podporu podujatia.

„Teším sa na ples, nakoľko je tu vždy dobrá atmosféra, všetci sa v Parku kultúry a oddychu dobre cítime. Som presvedčená, že inak tomu nebude ani tento rok,“ povedala pred začiatkom plesu bývalá dlhoročná poslankyňa a vynikajúca moderátorka Oľga Csákayová.

A musíme sa k jej tvrdeniu pridať, pretože sa nemýlila. Najprv parket seniorom „pripravil“ šikovný mladý tanečný pár Nina Jazvinská a Dávid Varga. Obaja predviedli dokonalé tanečné vystúpenie takmer vo všetkých druhoch tancov. Početné publikom potešili tanečným vystúpením aj šikovné seniorky pod vedením Anny Knapovej.

Potom už patril parket seniorom, zatancoval si aj primátor Marek Hattas s manželkou Monikou, pridali sa aj prítomní poslanci a poslankyne. Do rytmu im hrala skupina Janissa Band, najprv valčíkom od susedov z Viedne – a potom pokračovala známymi, už zľudovenými hitmi, ktoré sú súčasťou každej svadby a tanečnej zábavy.

Zaplnený Park kultúry a oddychu sa výborne bavil, o ples  bol medzi seniormi, tak ako každý rok veľký záujem. Hlavný dôvod? Výborný kultúrny program, občerstvenie, ale hlavne priateľské rozhovory a posedenia s priateľmi boli najväčšími lákadlami plesania našich starých otcov a mám. „Som rada, že som dostala lístok, zábava je výborná, som tu s manželom, aj kamarátmi. Ak budeme vládať, chceme odtancovať všetky tance,“ priblížila  svoje plány krátko pred ôsmou pani Mária.

„Teší ma, že sa nielen ples, ale aj celý Nitriansky deň úcty k starším vydaril. Spoločne s podporou mesta chceme zorganizovať budúci rok aj dvanásty ročník,“ doplnil plány nitrianskych seniorov predseda miestnej organizácie č. 1 Anton Chudík.

Andrej Jančovič

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj