Bratislava 27. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Slovenská herečka Ela Lehotská verí v pamäť buniek. Podľa známej interpretky sa cez ne dá napojiť aj na skúsenosti z dávnejších životov. „Ja verím, že si cez svoju DNA pamätám všetky smrti a bolesti, ktoré moja duša zažila aj tisíc rokov dozadu,“ prezradila v rozhovore pre agentúru SITA

Na snímke herečka Ela Lehotská

Túto skutočnosť už pritom 46-ročná Bratislavčanka podľa vlastných slov neraz využila pri práci, keď musela stvárniť náročnejšiu úlohu. „Treba byť len citlivý, napojiť sa na ten prúd a vnímať, dovoliť tým emóciám, aby sa ukázali a veľmi to nekorigovať. Nechať to žiť si vlastným životom a len to sledovať. Telo si pamätá každú skúsenosť, stačí si tie spomienky vedieť vyvolať,“ podotkla.
Niektoré skutočne hraničné situácie, ako strata dieťaťa, s ktorou sa musela popasovať v novej dráme Ostrým nožom režiséra Teodora Kuhna, sú podľa nej zároveň svojím spôsobom archetypálne a človek ich dokáže precítiť, aj keď s nimi nikdy nemal osobnú skúsenosť. „Matky napríklad po stáročia denne oplakávajú svoje deti, robia to od dávnych čias až dodnes, takže ak ste aj niečo také osobne v tomto ani v žiadnom inom živote nezažili, môžete sa pokúsiť o to napojiť sa na ten ich prúd a prijať tú ich bolesť ako niečo širšie. Tak tej téme umožníte, aby sa cez vás prejavila,“ uzavrela Lehotská.
 
Príspevok Ela Lehotská verí v pamäť buniek zobrazený najskôr Hlavné správy.