Miláno 11. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Angelo Carconi/ANSA/AP)

Talianska polícia predviedla na výsluch ekvádorského turistu, ktorý v rímskom Koloseu vyryl do kameňa meno svojej manželky a syna, ako aj číslo 2017.

“Rím si zaslúži úctu. Kto poškodzuje Koloseum, poškodzuje všetkých Rimanov, a tých, ktorí majú toto mesto radi,” uviedla dnes na margo údajného vandalizmu na Twitteri starostka Ríma Virginia Raggiová.

Ilustračné foto

Ekvádorského turistu prichytil pri čine oficiálny turistický sprievodca, ktorý na jeho konanie upozornil políciu. O výške pokuty, ktorá bude Ekvádorčanovi za poškodzovanie historickej pamiatky udelená rozhodne súd.

V minulosti boli turistom za poškodzovanie starovekých pamiatok udelené v Taliansku pokuty až do výšky 21.000 eur. Talianske odborové organizácie už dlhší čas poukazujú na skutočnosť, že na ochranu pamiatok pred poškodzovaním nemajú dostatok pracovníkov.

Koloseum postavili v rokoch 70 až 80 n. l. Bol to amfiteáter, ktorý starovekí rímski cisári využívali na verejné popravy a vtedajšie krvavé, divácky atraktívne športy, ako boli gladiátorské zápasy či boje s divými zvieratami – to všetko pred davom až 50.000 ľudí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.