Štokholm 20. júna 2019 (TASR/HSP/Foto: Pixabay)

Rast švédskej ekonomiky sa bude v nasledujúcich štvrťrokoch spomaľovať, napriek relatívne dobrej situácii na pracovnom trhu

ilustračná foto

Uviedol to v stredu švédsky Národný inštitút pre hospodársky výskum (NIER). Inštitút naďalej očakáva, že oproti vývoju v minulom roku sa tempo rastu tento rok spomalí, na druhej strane, nový odhad je lepší, než NIER predpokladal v predchádzajúcej prognóze.

Podľa inštitútu vzrastie švédska ekonomika tento rok po úprave o kalendárne vplyvy o 1,9 %, zatiaľ čo v roku 2018 zaznamenala rast o 2,5 %. Nový odhad je však lepší než predchádzajúca prognóza NIER, ktorá uvádzala tohtoročný rast švédskej ekonomiky na úrovni 1,5 %.

V budúcom roku sa však tempo rastu spomalí výraznejšie, než NIER stanovil v predchádzajúcom odhade. Inštitút pôvodne počítal s rastom v roku 2020 na úrovni 1,4 %, teraz očakáva, že dosiahne 1,2 %.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj