Petrohrad 10. júna 2019 (HSP/Foto:SITA/AP/DPA-Stefan Sauer)

Dáni doteraz patrili ku krajinám, ktoré príliš nesúhlasili s prevažne rusko-nemeckým projektom plynovodu Nord Stream 2. Na Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade sa však živo diskutovalo a rokovalo aj o tejto téme a podľa všetkého v nej nastal výrazný posun

Ilustračné foto

V rámci medzinárodného ekonomického fóra do Petrohradu tento rok prišlo približne 19-tisíc hostí zo 145 krajín sveta. Najväčšie obchodné delegácie dorazili z Číny a z USA, pričom sa uzavrelo asi 650 dohôd v celkovej hodnote vyše 47 miliárd dolárov. Taký je súhrn konferencie, na ktorej vystúpila aj slovenská delegácia na čele s premiérom Petrom Pellegrinim.

Česká odborníčka na medzinárodné vzťahy Tereza Spencerová v tejto súvislosti vyzdvihla, že ruský minister energetiky Alexander Novak po Petrohrade oznámil, že Dánsko už podľa všetkého nebude raziť ďalšie prekážky plynovodu Nord Streamu II, a že sa Rusko so Saudmi dohodlo na ďalšej “koordinácii aktivít na energetickom trhu”, o ktorých budú rokovať s ostatnými členmi OPEC a ďalšími.

Šéf ropnej Rosneft Sečin pritom odhaduje, že svetová spotreba ropy do roku 2040 porastie asi o percento ročne, načo svetová spotreba dosiahne 20 miliónov barelov denne.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj