Paríž 28. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Eiffelova veža vo francúzskej metropole Paríž privíta dnes svojho 300-miliónteho návštevníka od roku 1889, keď bola otvorená pre verejnosť. Informuje o tom spravodajská stanica France 24
Na archívnej snímke Eiffelova veža v Paríži

Prvých 1500 ľudí bude mať vstup na prvé poschodie tohto symbolu Paríža zdarma, budú však musieť zdolať 328 schodov po svojich. Na tomto poschodí ich bude čakať party s dídžejom, ktorá sa začne o 18.00 h.
“Na nádvorí pod vežou budú bubny, na druhom poschodí bude džezová atmosféra a na vrchole veže návštevníkov čaká romantická atmosféra s flautovým triom,” uviedol vo vyhlásení prevádzkovateľ eiffelovky SETE.
Každú polhodinu od 19.30 h do polnoci sa uskutoční “svetelná šou špeciálne vytvorená pre toto podujatie”, uvádza SETE.
Eiffelova veža je jednou z najobľúbenejších pamiatok sveta; vlani prilákala 5,8 milióna turistov.
Parížska radnica vo februári oznámila, že okolo veže bude vytvorená nová bezpečnostná bariéra z nepriestrelného skla. Stavať sa začne túto jeseň a má trvať desať mesiacov. Je súčasťou širšej renovácie okolia veže.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.