Káhira 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Egypt Army spokesman)

Egyptská armáda dnes oznámila, že jej vzdušné sily zabili 19 islamských extrémistov pri operácii v severnej časti nepokojného Sinajského polostrova.

Nálety zamerané proti “teroristickým baštám” miestnej skupiny hlásiacej sa k organizácii Islamský štát (IS) viedli podľa oznámenia tiež k zničeniu štyroch vozidiel.

Ilustračné foto

Vyhlásenie armády prišlo deň po tom, ako polícia oznámila, že zabila jedného z militantov, ktorý sa zúčastnil na útoku na kontrolné stanovište neďaleko známeho Kláštora svätej Kataríny na juhu Sinaja, pri ktorom v utorok zahynul policajt.

Egyptská armáda tvrdí, že každý rok zabije stovky militantov v oblasti Sinaja, kde pôsobia, aj keď zriedka poskytne dôkazy. Novinári a ľudia, ktorí tam nebývajú, majú vstup do tejto oblasti zakázaný, konštatuje agentúra AP. Pri boji proti extrémistom už zahynuli stovky príslušníkov bezpečnostných síl.

Aktivity militantov spojených s IS sa sústreďujú na severný Sinaj, príležitostne však útočia aj južnejšie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.