Bandung 26. februára 2019 (HSP/Foto: TASR/AP- Achmad Ibrahim)
 
Najľudnatejšia indonézska provincia stanovila obmedzenia na to, kedy môžu byť niektoré piesne v anglickom jazyku vysielané v televízii a v rozhlase, aby sa zamedzilo šíreniu “vulgárnych” a “negatívnych” textov

Na snímke hudobníci Ed Sheeran, Bruno Mars a Ariana Grande

Agentúra Reuters informuje, že komisia pre vysielanie v indonézskej provincii Západná Jáva označila 85 piesní v kategórii “pre dospelých”, ktoré môžu byť preto vysielané len v nočných hodinách medzi 22.00 hod. a 3.00 hod.
Ide napríklad o piesne “Shape of You” od Eda Sheerana, “That’s What I Like” od Bruna Marsa, či “Love Me Harder” od Ariany Grande.
“Vysielané programy nesmú obsahovať skladby a/alebo videoklipy, ktoré zobrazujú alebo obsahujú obscénnosti, sex … a drogy,” uviedla členka komisie Neneng Athiatul Faiziyahová s tým, že takéto nariadenia nasledovali po sťažnostiach od verejnosti.
Západná Jáva so 48 miliónmi obyvateľov je známa ako jedna z najkonzervatívnejších provincií v Indonézii, v krajine s najvyššou moslimskou väčšinou na svete.
Denník Jakarta Post uviedol, že návrh zákona obsahoval články, ktorých cieľom bolo zabrániť vytváraniu hudby, ktorá má za následok negatívne vplyvy zahraničných kultúr, alebo ktorá by mohla podnecovať verejnosť k násilným činom alebo k porušovaniu zákona.
 
Príspevok Ed Sheeran, Bruno Mars či Ariana Grande na čiernej listine: Moslimská indonézska provincia chce zakázať “obscénne” zahraničné piesne zobrazený najskôr Hlavné správy.