Dzurinda plánuje návrat do politiky. Uspokojí sa s postom poslanca alebo si bude robiť zálusk na prezidentský palác?

Slovensko 19.januára 2018 (HSPP/Foto: TASR-Michal Svítok)

Mikuláš Dzurinda sa chce vrátiť do politiky. Je tiež reálne, že dvojnásobný premiér bude kandidovať už v najbližších parlamentných voľbách. Aktuálne je však otázne, za akú stranu.

Na snímke Mikuláš Dzurinda

Podľa zverejnených informácií denníka Plus JEDEN DEŇ je reálne, že zakladateľ SDKÚ-DS je rozhodnutý vrátiť sa späť do politiky. Avšak, zo súčasných parlamentných strán by ho do svojich radov nevzala asi ani jedna. Do úvahy prichádza mimoparlamentná strana Miroslava Beblavého.

Beblavý je bývalým straníkom Dzurindu, s ktorým si mal dobre rozumieť. Podľa zverejnených informácií Beblavého práve Dzurinda dotiahol do SDKÚ-DS. Odídenec zo Siete a zakladateľ novej strany SPOLU-občianska demokracia uviedol, že sa s bývalým šéfom o spolupráci nerozprával.

„Ide o klebetu, ktorú od vás počujeme prvýkrát. V ničom sa nezakladá na pravde,” uviedol pre Plus JEDEN DEŇ Beblavý. Zakladateľ strany SPOLU s Dzurindom vraj problém nemá, ale ostatní členovia ho odmietajú pre mnohé kauzy, v ktorých figuroval.

Otázna je tiež kandidatúra Dzurindu na post prezidenta SR. Tento krok by nebol prekvapením, keďže jeho premiérski predchodcovia Vladimír Mečiar a Robert Fico uskutočnili rovnaký krok a uchádzali sa o post hlavy štátu. Či bude Dzurinda kráčať v šľapajach predchádzajúcich premiérov ukážu najbližšie mesiace.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)