Sýria 4. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Screenshot video)

Front Haját Tahrir aš Šam (predtým známa ako Džabhát an-Nusrá) sa prihlásil k zostreleniu v ruského lietadla SU-25 v Sýrii. Informuje o tom portál SITE, ktorý monitoruje informačnú činnosť extrémistov.

Zábery z videa, ktoré zverejnilo ruské ministerstvo obrany

Žiadne dôkazy hodnovernosti tejto informácie však nie sú uvedené. Analogické údaje sa objavili aj v televízii AL-Arabiya.

Dňa 3. februára bola v Idlibe zostrelená ruská stíhačka Su-25 (viac TU). Pilot sa stihol katapultovať do okresu ovládaného frontom Džabhát an-Nusrá a bol zabitý v boji proti terorizmu. Ruské jednotky potom zasadili úder na okres, z ktorého bola vypálená raketa na Su-25 a zabili viac ako 30 ozbrojencov (informovali sme TU).

Ministerstvo obrany Ruskej federácie z útoku na ozbrojencov zverejnilo video:

Ruské ministerstvo obrany tiež vyhlásilo, že nekontrolované dodávky moderných zbraní proamerickým jednotkám zo strany Pentagonu vedú k tureckej operácii v tejto časti Sýrie. Na ministerstve tiež dodali, že “podobné nezodpovedné akcie amerických strán v Sýrii vedú k zmierneniu procesu mierového vyrovnávania a bránia vnútornému sýrskemu rokovaniu v ženevskom formáte, ktorého plnoprávnymi účastníkmi majú byť Kurdi.”