Dymiaci vrak auta pred obchodným centrom odkazuje na vraždu Róberta Remiáša

Nitra 28. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Celá akcia je podporená sloganom “Hovorím NIE Mečiarovým amnestiám!”

Priestor pred obchodným centrom Mlyny v Nitre dnes zaplnil vrak auta. Umiestnili ho tam študenti Univerzity Konštantína Filozofa v spolupráci s reklamnou agentúrou. Guerilla kampaň odkazuje na politickú vraždu Róberta Remiáša.

Ilustračné foto: pamätný kríž počas pietnej spomienky pri príležitosti 20. výročia tragického úmrtia bývalého policajta Róberta Remiáša v Bratislave 29. apríla 2016

“Na 12 hodín sa stal priestor pred hlavným vchodom miestom činu, ktorý traumatizuje Slovensko už viac ako 20 rokov,“ skonštatoval Lukáš Lukonič, jeden z autorov projektu. Okoloidúci sa pri dymiacom vraku auta zastavujú a nalepujú nálepky na znak podpory zrušenia amnestií. Celá akcia je podporená sloganom “Hovorím NIE Mečiarovým amnestiám!”

Organizátori projektu chcú týmto spôsobom vyjadriť svoj názor práve v období, keď tlak verejnosti na vrcholných predstaviteľov Slovenska v prípade Mečiarových amnestií eskaluje. „Každý je zodpovedný za to, v akej krajine žijeme. Už v minulosti sme sa presvedčili, že ak sa na Slovensku o problémoch nehovorí, budú potichu zamietnuté pod koberec. A tak sme prišli s nápadom pripomenúť udalosti z apríla 1996 širokej verejnosti. Jeden človek nezmení nič, milión ľudí môže zmeniť všetko,” povedal Lukonič.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.