Londýn 23. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)
 
Britská polícia bez vznesenia obvinení prepustila muža a ženu, ktorých zadržali v súvislosti s vyšetrovaním nepovolených preletov dronov na londýnskom letisku Gatwick. Informovala o tom v nedeľu spravodajská televízia BBC

Ilustračné foto

Pár – 47-ročného muža a 54-ročnú ženu – zadržali v piatok večer pre podozrenie z “protizákonného použitia dronov” a narušenia civilného letectva.
Podľa vyhlásenia polície v anglickom grófstve Sussex dvojicu viac vyšetrovatelia neupodozrievajú. Obaja s úradmi plne spolupracovali.
Polícia po páchateľoch naďalej pátra a vyšetrovanie protizákonných preletov dronov na medzinárodnom letisku Gatwick pokračuje. Spoločnosť Gatwick Airport Limited ponúkla odmenu 50.000 libier za informácie vedúce k zatknutiu a usvedčeniu zodpovedných.
Všetky prílety a odlety na druhom najvyťaženejšom letisku v Londýne zastavili na viac ako 36 hodín drony, ktoré prelietavali v blízkosti pristávacích a vzletových dráh. Stroje prvýkrát zaznamenali v stredu večer. Spozorovanie dronov malo za následok zrušenie stoviek letov, čo pocítili desaťtisíce cestujúcich.
 
Príspevok Dvojicu podozrivú z nezákonného použitia dronov na Gatwicku prepustili zobrazený najskôr Hlavné správy.