Dominikánska republika 1. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:facebook)

Na snímke nohy Katie Stephensovej nakazené červami

Mladý kanadský pár, ktorý se nedávno vrátil z Dominikánskej republiky, varuje všetkých, ktorí plánujú cestu do exotických krajín, pred rizikom prechádzky po piesku naboso. Mladí ľudia sa vrátili s neuveriteľným svrbením nôh. Nakazili sa parazitmi.

Len 22-ročná Katie Stephensová z provincie Ontario uviedla v rozhovore, že v priebehu pobytu v stredisku IFA Villas Bavaro v Punta Cane s 25-ročným priateľom Eddiem Zytnerem zistili, že ich svrbia nohy.

Počuli o piesočných blchách, preto si najprv mysleli, že to boli ony. Po návrate domov 18. januára si Zytner všimol, že jeho nohy silno opuchli a na jeho prstoch sa objavili malé pľuzgiere.

Stephensová na Facebooku napísala: „Mysleli sme, že sú to obyčajné bodnutia, avšak postupne vyzerali horšie.”

Dvaja lekári boli šokovaní a nemohli pochopiť, čím bola choroba vyvolaná. Tretí lekár dokázal určiť diagnózu, pretože nedávno videl podobnú nákazu u turistu, ktorý sa vrátil z Vietnamu.

Podľa zverejnených informácií, má pár larvy ancylostomy. Pravdepodobne sa nimi obaja nakazili, keď sa prechádzali po pláži v stredisku Puanta Cana.

Aby sa zbavili týchto parazitov, lekári im predpiíali preparát Ivermektin — liek, ktorý sa používa na zničenie červov v organizme.
Kanadský národný ústav spoločenského zdravia (Health Canada) odmietol ich žiadosť na liečbu, pretože preparát nie je licencovaný v Kanade. Matka Stephensovej musela ísť do amerického Detroitu, aby kúpila potrebné lieky.