Dvojgólový Greguš strojcom triumfu Kodane nad Viborgom

Kodaň 30. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Ján Greguš bol hrdinom utorňajšieho zápasu

Slovenský futbalista Ján Greguš bol hrdinom utorňajšieho zápasu 19. kola dánskej Superligy, v ktorom FC Kodaň zdolal Viborg jednoznačne 4:0. Greguš sa na triumfe úradujúceho majstra podieľal dvoma gólmi, ktorými si na novom pôsobisku otvoril strelecký účet po letnom príchode z Jablonca.

Na snímke Ján GregušNa snímke Ján Greguš

Najmä prvý presný zásah 25-ročného reprezentačného stredopoliara bol ukážkový. Greguš sa v 27. minúte zmocnil lopty hlboko na vlastnej polovici ihriska a po 50-metrovom šprinte prízemnou strelou spoza šestnástky prekonal súperovho brankára. V 82. minúte slovenský legionár spečatil skóre duelu.

FC Kodaň suverénne vedie tabuľku najvyššej domácej súťaže so ziskom 47 bodov. Jeho mestský rival Bröndby stráca 12 bodov, manko môže aspoň čiastočne skresať v stredajšom zápase na pôde Randers.