Berlín 18. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Oded Balilty-Oded Balilty)
 
Dvoch mladých židovských mužov napadli v utorok v Berlíne traja moslimovia. Nadávali im v arabčine a jeden z nich šľahal svoju obeť opaskom. Informoval o tom v stredu izraelský spravodajský server IsraelNationalNews.com. Zverejnil aj videozáznam z incidentu.

Ilustračné foto

K útoku na židovských mladíkov – občana Nemecka a občana Izraela – došlo v mestskej časti Prenzlauer Berg. Jednou z obetí je Adam Armush, študent Univerzity veterinárneho lekárstva v Hannoveri.
“S kamarátom sme kráčali po ulici, na hlavách sme mali jarmulky. Vtom sa k nám priblížili traja ľudia a začali nám nadávať. Nereagovali sme, nič sme im nehovorili. Stále nám nadávali a môj kamarát im povedal, nech prestanú. Nahnevali sa a jeden z nich vyrazil proti mne. Vedel som, že je dôležité, aby som to natočil (na mobil), pretože som vedel, že ho pred príchodom polície nechytíme,” opísal incident Armush.

Židovské fórum za demokraciu a proti antisemitizmu (JFDA), ktoré monitoruje antisemitizmus v Nemecku, oznámilo, že polícia už začala prípad vyšetrovať. Podľa JFDA sa jeden z útočníkov dokonca pokúsil napadnúť jednu z obetí sklenenou fľašou. Útok však prekazila okoloidúca osoba.
 
Príspevok Dvoch židovských mladíkov napadli v Berlíne traja moslimovia zobrazený najskôr Hlavné správy.