Moskva 15. marca 2018 (TASR/HSP/Foto: Screenshot YouTube)

Otvorový kryt ruského nákladného lietadla vezúceho drahé kovy sa vo štvrtok pri štarte nešťastnou náhodou otvoril a na ranvej sa vysypali vyše tri tony zlata. Podľa agentúry AP o tom informovali ruské médiá.

Záber z videa

Vyšetrovanie prípadu prebieha. Incident sa stal na letisku v meste Jakutsk na ruskom Ďalekom východe, napísala agentúra TASS.
Lietadlo typu Antonov An-12 prevádzkované aerolíniami Nimbus letelo do mesta Krasnojarsk na Sibíri s nákladom 9,3 tony zlata a ďalších drahých kovov. Poškodená kľučka na dverách spôsobila, že sa dvere roztvorili a časť kovov sa vysypala na rozjazdovú dráhu. Informácie poskytla vo vyhlásení štátna vyšetrovacia komisia.
Úrady našli 172 zlatých tehličiek vážiacich dokopy 3,4 tony, uviedlo podľa agentúry TASS ruské ministerstvo vnútra.
Pri incidente nikto neutrpel zranenia. Na sociálnych sieťach sa šírili zábery zachytávajúce zlaté tehly rozsypané po ranveji.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.