Dvaja mladí utečenci znásilnili maloleté dievča, tretieho vyrušil náhodný okoloidúci

Mníchov 18. septembra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Christophe Ena)

Vďaka okoloidúcim svedkom sa polícii podarilo všetkých troch zatknúť
Ilustračné foto

16-ročná Mníchovčanka sa v piatok večer pred utečeneckou ubytovňou v Höhenkirchen-Siegertsbrunn blízko Mníchova spočiatku pohybovala s väčšou skupinou ľudí. Potom však šla už sama na vlak sprevádzaná tromi mladíkmi z ubytovne vo veku 27, 18 a 17 rokov pochádzajúcimi z Afganistanu a do Nemecka prišli ako utečenci.
Ako ďalej píšu nemecké médiá, asi sto metrov od stanice ju však 27-ročný a 17-ročný znásilnili, no tretieho už vyrušil okoloidúci náhodný svedok, a tak všetci traja utiekli.
Kvôli bezprostrednému hláseniu polícia ihneď začala rozsiahle vyšetrovanie s použitím helikoptéry, čím vinníci boli zatknutí v blízkosti miesta činu. 27-ročný a 17-ročný sú teraz vo väzbe a 18-ročný je stíhaný na slobode. Znáseilnené dievča bolo ošetrené ambulantne v nemocnici.
K problematike kriminality migrantov sa podľa idnes.cz vyslovila v sobotnej televíznej debate s občanmi aj terajšia kancelárka Angela Merkelová. Okrem iného povedala, že v Nemecku “sa musí hovoriť o všetkom”, aj o kriminalite migrantov. Podľa nej je nutné všetky takéto činy stíhať a trestať, ale nemali by byť kvôli nim podozrievaní všetci utečenci.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.