Duisburg/Oberhausen 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Pre podozrenie z prípravy útoku na nákupné centrum v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zadržali príslušníci špeciálnej policajnej jednotky v noci nadnes v Duisburgu dvoch mužov

Bratia vo veku 28 a 31 rokov pochádzajúci z Kosova sú podozriví, že pripravovali útok na nákupné centrum CentrO.

Ilustračné fotoIlustračné foto

meste Oberhausen. K ich zadržaniu došlo o 0.45 h, oznámila polícia s tým, že vyšetrovatelia sa snažia zistiť, ako ďaleko prípravy útoku pokročili a či sa na nich podieľalo o viac ľudí.

Centrála polície v Essene dostala už vo štvrtok z bezpečnostných zdrojov upozornenie na možný útok, preto okolo 18.00 h rozmiestnila v nákupnom centre a na priľahlom vianočnom trhu ďalšie posily, píše sa ďalej vo vyhlásení polície.

Polícia už predtým informovala o niekoľkohodinovom zásahu v spomínanom nákupnom centre, bližšie podrobnosti však nezverejnila.

Nemecké bezpečnostné zložky sú v pohotovosti od pondelňajšieho útoku kamiónom na vianočné trhy na námestí Breitscheidplatz v Berlíne, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a takmer 50 zranených. Podozrivým z jeho spáchania je 24-ročný Tunisan Anis Amri.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.