Düsseldorf 10. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lefteris Pitarakis)

Iba deň po útoku sekerou na hlavnej železničnej stanici v Düsseldorfe došlo v tomto nemeckom meste dnes k útoku zatiaľ neznámeho páchateľa na 80-ročného dôchodcu.

Ilustračné foto

Hovorkyňa polície uviedla, že príslušníci bezpečnostných zložiek intenzívne pátrali po útočníkovi, nepotvrdila však informáciu časti nemeckých spravodajských serverov o tom, že útočník použil mačetu.

Pátraciu akciu, do ktorej sa zapojila aj posádka policajného vrtuľníka a príslušníci útvaru osobitého určenia, vo večerných hodinách prerušili, vyšetrovanie kauzy však pokračuje.

Poškodeného previezli s vážnymi zraneniami do nemocnice, senior však nie je v ohrození života. Polícia dúfa, že ho v krátkom čase bude môcť vypočuť. Pozadie útoku zostáva zatiaľ úplne zahalené rúškom tajomstva.

Duševne chorý tridsiatnik pochádzajúci z Kosova zaútočil vo štvrtok sekerou na düsseldorfskej hlavnej železničnej stanici a spôsobil sčasti vážne zranenia celkovo deviatim ľuďom. Polícia útočníka, ktorý trpí na paranoidnú schizofréniu, zadržala.

Prokuratúra dnes informovala o tom, že poputuje do psychiatrickej liečebne. Nič doteraz nenaznačuje, že by medzi oboma útokmi jestvovala súvislosť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.