Bratislava 15. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Plán predsedu NR SR a SNS Andreja Danka je jasný – vyvolať koaličnú krízu, vydierať Most-Híd, ktorý sa už nikdy nemusí ocitnúť v slovenskom parlamente a na mimoriadnej schôdzi sa nechať potvrdiť vo funkcii predsedu NR SR

Na snímke Lucia Ďuriš Nicholsonová

Na dnešné Dankovo vyhlásenie tak reagovala podpredsedníčka NR SR a poslankyňa za SaS Lucia Nicholsonová na svojom facebooku. Danko povedal, že podporí otvorenie schôdze, na ktorej sa ho opozícia pokúsi odvolať, keďže dôvera v koalícii je naštrbená, bude sa tak uchádzať aj o dôveru koaličných poslancov.
“Bez dôvery koaličných partnerov sa pracovať nedá. Slovenská národná strana (SNS) podporí otvorenie schôdze Národnej rady SR, ktoré plánuje zvolať opozícia s cieľom odvolať ma z funkcie. Vyzvem aj koaličných partnerov, aby hlasovali za schválenie programu,” povedal dnes večer Danko.
Danko podľa Nicholsonovej ukázal, ako vyzerá politický suterén, ktorý v politických dejinách Slovenska nemá obdobu. “Môže sa pokúsiť mocensky ovplyvniť závery komisie UMB, ktorá má preskúmať jeho rigoróznu prácu,” napísala Nicholsonová.
Danko tvrdí, že sa k svojej rigoróznej práci vyjadrí až potom, čo stanovisko zaujme aj komisia na UMB. Tá má čas do začiatku januára. Nicholsonová ďalej pripomenula, že premiérom bol ešte nedávno Robert Fico, ktorý si odmietal priznať politickú zodpovednosť, ale z funkcie ho vyhnala ulica. “Myslím, že nastal čas rovnakým spôsobom naložiť s Andrejom Dankom,” dodala Nicholsonová.
Koaličný Most-Híd sa k vzniknutej situácii už dnes vyjadril a o ďalšom postupe bude informovať v “primeranom čase”. Hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár poskytla takéto stanovisko na otázky, či Most podporí otvorenie schôdze k odvolávaniu Andreja Danka z postu predsedu NR SR a či mu prejavia dôveru.
 
Príspevok Ďuriš Nicholsonová: Dankov plán je jasný – vydierať Most zobrazený najskôr Hlavné správy.