Bratislava 3. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)
 
Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) sa dnes v relácii TV Markíza posťažovala, že ju jej kolegovia Andrej Danko a Miroslav Číž slovne urážali

Na snímke podpredsedníčka Národnej rady SR Lucia Nicholsonová (SaS)

“Predseda národnej rady a líder SNS Andrej Danko ma uráža už dlho a väčšinou vtedy, keď nie sú prítomné kamery,” vyhlásila podpredsedníčka parlamentu Nicholsonová v relácii TV Markízy, v ktorej vystúpila s poslancom Smeru Jurajom Blanárom.
“Párkrát si ku mne prisadol a hovoril mi rôzne veci, ako som škaredá, ako vyzerám, nech sa pozriem do zrkadla,” pokračovala Nicholsonová.
Už minulý týždeň líder SNS Andrej Danko v živom vysielaní televízie TA 3 o Nicholsonovej povedal, že je “cigánočka zo SaS-ky”, ktorá si naňho dovoľuje. Toto jeho vyjadrenie vyvolalo búrlivú reakciu opozície, najmä Igora Matoviča, ktorý avizoval, že keď ho stretne osobne zoči voči, tak mu “dá po papuli”. Celkovo sa opozícia domnieva, že Danko vyjadrením o cigánočke sa mohol dopustiť trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenie.
Poslanec a podpredseda Smeru, Juraj Blanár, považuje takéto výroky za neprijateľné. Tvrdí však, že si nikdy nevšimol, že by Danko Nicholsonovú v parlamente urážal.
Z nekorektného správania obvinila Ďuriš Nicholsonová aj podpredsedu poslaneckého klubu Smeru-SD Miroslava Číža:
Na poslednom poslaneckom grémiu prišiel s tým, že takáto žena, ako som ja, takéto nevzdelané nič si nezaslúži rod. Navrhol kolegom, aby ma titulovali ako “toto” alebo “ono”. Keď som sa hlásila o slovo, vyvolávali ma s tým, že toto sa hlási,” povedala poslankyňa Národnej rady SR.
“Vždy, keď je národná rada a jedná sa, nepozorujem zo strany predsedu žiadne veci za hranicou slušnosti,” poznamenal Blanár. Nezaslúži si rod – titulujme ju “ono” alebo “toto”. Podľa portálu Nicholsonová z nekorektného správania obvinila aj poslanca Smeru, Miroslava Číža. Blanár uvádza, že Číža pozná ako seriózneho človeka a takéto tvrdenie sa mu nezdá veľmi pravdepodobné. “Pán Číž sa vždy k ženám správa slušne,” vyhlásil Blanár.
Vulgarizácia v NR SR podľa neho začala príchodom Igora Matoviča (OĽaNo) do parlamentu. Podpredsedníčka liberálov uviedla, že sa necíti byť zodpovedná za správanie Matoviča, ktorý v priebehu týždňa vyzýval ľudí počas protestu proti Andrejovi Dankovi skandovať vulgarizmy. Jej osobne sa takýto prístup nepáči.
“Mali by sme si pozametať pred vlastným prahom,” uzavrela celú vec podpredsedníčka NR SR.
 
Príspevok Ďuriš-Nicholsonová: Danko a iní muži v parlamente ma už dlho urážajú. Keď nie sú kamery, tak vraj aká som škaredá, ako to vyzerám, mám sa pozrieť do zrkadla zobrazený najskôr Hlavné správy.