Miláno 21. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Antonio Calanni)
 
Poľský futbalista Krzysztof Piatek má so svojím súčasným tímom AC Miláno smelé plány. Dvadsaťtriročný útočník verí, že tradičný taliansky klub sa môže vrátiť na stratené pozície medzi svetovou elitou a nemalý podiel na tom má mať on sám

Na snímke Krzysztof Piatek

Zatiaľ všetko smeruje k naplneniu tohto cieľa, Piatek v doterajších piatich zápasoch za AC Miláno v lige a tamojšom pohári nastrieľal už šesť gólov, čo je na talianskej scéne toľko, ako jeho predchodca na hrote útoku Gonzalo Higuaín za prvú polovicu sezóny. Skúsený Argentínčan pridal aj dva zásahy v Európskej lige UEFA.
Aktuálne druhý najlepší strelec Serie A v metropole Lombardska profituje so spolupráce s Brazílčanom Lucasom Paquetom, ktorý do Milána prestúpil takisto počas zimy. “Dúfam, že AC Miláno sa opäť zaradí medzi najlepšie kluby, aj vďaka mne. Paquetá má skvelú techniku a vždy vie, kde chcem dostať loptu a vždy mi ju tam posunie,” povedal Piatek pre poľský web Przeglad Sportowy.
Sezónu odštartoval v konkurenčnom FC Janov a okamžite na seba začal pútať pozornosť a prepracoval sa medzi elitných kanonierov najvyššej talianskej súťaže. Ešte v predchádzajúcom ročníku pritom strieľal góly v domovine za Cracoviu Krakov. “Z Poľska som odišiel, keď som bol dobre fyzicky, psychicky i technicky dobre pripravený. Mohol som odísť aj o rok skôr, ale napokon som sa rozhodol ešte počkať a neľutujem to,” vyhlásil.
V Taliansku ho už začali prirovnávať k hviezdnemu Ukrajincovi Andrijovi Ševčenkovi, miestni priaznivci zasa veria, že Paquetá môže byť ako v minulosti Kaká. “Keby som mal všetky kvality, čo už noviny napísali, tak by som bol už najlepší hráč v histórii. Verím však, že raz naozaj budem hodný porovnania s takýmito hráčmi. Myslím si, že noviny veľakrát preháňajú. Tešia ma góly, nie titulky v novinách,” zhodnotil Piatek, ktorý v ročníku 2018/2019 strelil v Serii A 17 gólov. Viac má na konte iba Cristiano Ronaldo z konkurenčného Juventusu.
“V Miláne sa zišlo skvelé mužstvo. Sme dobrý kolektív a skutočný tím. Calhanoglu, Bakayoko, Paquetá, Kessié, R. Rodríguez a Borini. S nimi trávim najviac času,” uzavrel “Pištoľník”, známy svojou gólovou oslavou, pri ktorej napodobňuje strieľanie z ručnej palnej zbrane s krátkou hlavňou.
 
Príspevok Dúfam, že AC Miláno vrátim na stratené pozície, hlási Piatek zobrazený najskôr Hlavné správy.